Головна » 2016 » Жовтень » 30 » Харчування вагітних
20:31
Харчування вагітних


 

вагітні жінки
Харчування вагітної жінки має бути повноцінним і різноманітним. Калорійність раціону не менше 3000 ккал / добу, обов'язкову присутність білка в основні прийоми їжі - на сніданок, обід і вечерю. Обмеження калорійності раціону і обмеження білка - основного будівельного матеріалу плода, може призвести до гіпотрофії. Слід обмежити або зовсім виключити продукти, що провокують алергічні реакції, наприклад, обмежити споживання цитрусових. Також слід відмовитися від простих вуглеводів - здоба, шоколад, цукерки, які крім зайвої збільшення ваги несприятливо позначаються на процесі травлення.

У перший триместр вагітності , на відміну від другого і третього, диспепсичні розлади зустрічаються не часто. Найбільш частим супутником початку вагітності є токсикоз , харчування при цьому має відповідати загальним принципам, суворо виключаються гострі продукти, смажене, копчене. У третьому триместрі вагітності найбільш частими скаргами з боку шлунково-кишкового тракту є печія, яка викликана підвищенням внутрішньочеревного тиску внаслідок збільшення розмірів матки.

Основні рекомендації для попередження розвитку печії наступні: харчування має бути дробове, невеликими порціями, після їжі не слід лягає протягом 30 хв, не рекомендується нахиляться. У раціоні виключаються продукти, що провокують занедбаність шлункового вмісту в стравохід - часник, шоколад, кава, жирні продукти, наприклад, ковбаси і сосиски. Часто в цей період відзначаються запори, в цьому випадку необхідно строго стежити за водним споживанням, бажано щодня приймати овочі, фрукти і кисломолочні продукти. Вода повинна бути фільтрованої, можна використовувати мінеральні води, не рекомендується вживати консервовані і готові соки, в зв'язку з високим вмістом доданого цукру, барвників і консервантів.

У раціон вагітної жінки обов'язково повинні включатися складні вуглеводи - каші, цільнозерновий хліб, пророслі зерна пшениці та злакові. Частота прийому їжі 5-6 разів на день, останній прийом їжі за 3 години до сну.

Переглядів: 215 | Додав: Счастлив | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
More info
Image gallery
contact
Phone: +7 495 287-42-34 Email: info@ucoz.com
CHARLES S. ANDREWS
3139 Brownton Road
Long Community, MS 38915
Location in google Maps