Головна » 2016 » Листопад » 21 » Секрет голлівудської посмішки
09:45
Секрет голлівудської посмішки

   

 

Секрет голлівудської посмішки

Зробити посмішку сліпучою, а самопочуття - прекрасним, сьогодні найбільш ефективно допомагає нейром'язова стоматологія. Адже багато проблем зі здоров'ям - виснажливі головні болі, болі в м'язах шиї, викривлення хребта, бруксизм - можуть бути пов'язані саме з неправильним прикусом. Про переваги цього швидко розвивається напряму в Америці розповідає президент Бостонського Інституту естетичної стоматології Костянтин Ронкін.

 

- Клініка Dental SPA Бостонського Інституту естетичної стоматології першої в Москві стала використовувати принципи нейром'язової стоматології. Чому цей напрямок сьогодні таке популярне?

- На відміну від звичайної стоматології, де дуже багато робиться «на око», нейром'язова стоматологія використовує результати об'єктивних обстежень. Її принципи були сформульовані ще в 50-ті роки в США. Однак справжній розквіт ця область отримала в останні роки завдяки розвитку комп'ютерних технологій і розуміння лікарів: звичайні підходи, що застосовуються в стоматології протягом багатьох років, виявилися недостатньо ефективними. Кількість докторів, які використовують принципи нейром'язової стоматології, в Америці з кожним днем ​​збільшується. З'явилися вони і в Росії. Ще кілька років тому не було жодного - сьогодні налічується кілька сотень. На мій погляд, це вже досить велика цифра. Хоча від клінік в даному випадку потрібен певний обладнання, цей вид стоматологічної допомоги стає все доступнішим за ціною для докторів і пацієнтів.

Для пацієнтів в США звернення до такого лікаря - гарантія високої якості лікування. Сподіваюся, переваги цього підходу оцінять і російські пацієнти.

- У чому полягають її принципи?

 

- Її основний принцип - повернути верхню і нижню щелепу в анатомічно правильне положення відносно один одного. І тільки після цього проводити подальше лікування. Можливо, ви знаєте, що за статистикою 80% дітей сьогодні страждає патологією прикусу. При нормальному прикусі верхня щелепа має форму дуги. При зміненому прикусі вона звужена, набуває V-подібну форму або форму у вигляді підкови. Ця звужена верхня щелепа «заштовхує» нижню назад. А оскільки нижня щелепа приєднана до скронево-нижньощелепного суглобу, її неправильне положення, по-перше, призводить до дисфункції суглоба. По-друге, виникає м'язовий дисбаланс. Порівняно недавно з'ясувалося, що заднє (дистальное) положення нижньої щелепи автоматично супроводжується ротацією, або поворотом, першого і другого шийних хребців.

- Це викликає погіршення самопочуття?

- Звичайно! Поки людина молода, він цього не відчуває. Організм має можливість ці порушення якось компенсувати. Але з віком його компенсаторні можливості знижуються. Через ротації шийних хребців може розвиватися остеохондроз, який сьогодні сприймається нами як належне. Дисфункція скронево-нижньощелепного суглоба (СНЩС) може призводити до хронічних головних болів, запаморочення, оніміння пальців рук, дзвону у вухах, болів в області суглобів і шиї, напруження м'язів і так далі. Сьогодні виявлено більше 50 різних симптомів і ознак.

- Але ж традиційна стоматологія теж пропонує виправити патологію прикусу, оклюзійних порушень і дисфункцію СНЩС ...

- Вона часто робить це шляхом проб і помилок, або використовує тільки рентгенівське обстеження. Крім того, традиційне лікування прикусу спрямоване насамперед на вирівнювання зубів за допомогою брекет-систем. Тим часом, зуби є останньою ланкою в ланцюжку тканин і органів, які страждають від порушень прикусу. Кардинальна відмінність нейром'язової стоматології полягає в тому, що вона орієнтується на фізіологічний стан м'язів. Саме вони найбільш гостро реагують на неправильне положення щелеп. Наведу простий приклад. Якщо витягнути руку вперед і спробувати зберегти її в цьому стані максимально довго, через кілька хвилин її зведе від болю. А тепер уявіть собі, що в такому ж незручному положенні знаходиться нижня щелепа. Це означає, що якісь м'язи, щоб її утримати, постійно працюють, а не відпочивають. Через це виникає гіпертонус і спазм. Так ось, нейром'язова стоматологія, досліджуючи роботу м'язів, знаходить їх правильне положення, при якому м'язи знаходяться в комфорті.

- Що це за дослідження?

- До них відносяться: електроміографія (комп'ютерна діагностика тонусу м'язів), комп'ютерне сканування руху нижньої щелепи, сонографія (прослуховування шумів в області суглоба). Однак найголовнішим методом вважається електронейростімуляція м'язів. З її допомогою досягаються дві речі. По-перше, м'язи розслабляються. По-друге, стирається так звана Інграмма - м'язова пам'ять. Погодьтеся, коли ми піднімаємося по звичайній сходах, нам не потрібно фіксувати увагу на висоті ступенів. М'язи відміряють її автоматично. Але варто висоту змінити, ми почнемо оступатися, відразу це відчуємо. Так ось, м'язи щелепи теж пам'ятають, що потрібно утримувати її в неправильному положенні. Якщо цю пам'ять «стерти» і розслабити м'язи, до них повертається фізіологічно задана довжина, завдяки якій нижня щелепа стає на місце. Наша подальша робота полягає в тому, щоб це закріпити.

- Яким чином?

- Для цього нами використовується спеціальний апарат - ортотік. У словнику так називається пристрій, який співвідносить частини тіла в правильному положенні. Воно являє собою невелику пластину, капу, тимчасово закріплюється на нижній щелепі. Пацієнт носить її від чотирьох місяців до року, періодично ми її підточуємо. Адже в міру носіння пластини м'язи ще більше відновлюються і розслабляються, і положення нижньої щелепи трохи змінюється.

- Це пристрій зручний?

- Пластина дуже маленька, практично непомітна. Звичайно, як будь-який сторонній предмет, в перший час вона може викликати невеликий дискомфорт. Але потім пацієнт до неї дуже швидко звикає. Крім того, повірте, коли вас позбавляють від проблеми, яка мучила багато років, питання «комфортно» або «некомфортно» вже не має великого значення. До нас нерідко приходять люди, які страждають виснажливими головними болями, болями в області суглобів і шиї ... І більшість з них практично відразу ж отримує позитивний результат. Чому я кажу «більшість»? Тому що якщо та ж ротації хребців існує довгі роки, вона може викликати більш серйозні проблеми з хребтом. У цьому випадку нам дуже допомагають остеопати - вони підключаються, і ми лікуємо людину комплексно.

- Коли правильне положення щелепи досягнуто, ви займаєтеся реставрацією і відновленням зубів. Проведене лікування позначається на естетичному результаті?

- Безсумнівно! Адже всі ми з дитинства знаємо - форма і функція взаємопов'язані. Не буває нормальної форми без нормальної функції, і навпаки. Форма зубів, краса посмішки виходять просто сліпучими. Цьому сприяє і те, що в нашій клініці використовуються всі найкращі сучасні методи відновлення і реставрації зубів - імплантати, коронки, вініри і т.д. Дуже важливо, що в цьому випадку досягнутий естетичний результат зберігається на довгі роки. Адже якщо зуби знаходяться в неправильному положенні, вони самі, коронки, вініри - як деталі в погано підігнаному механізмі - дуже швидко зношуються. І все-таки головним для мене в нейром'язової стоматології залишається те, що вона позитивно впливає на здоров'я всього організму.

   

Переглядів: 757 | Додав: Счастлив | Теги: відбілювання зубів, зуби | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
More info
Image gallery
contact
Phone: +7 495 287-42-34 Email: info@ucoz.com
CHARLES S. ANDREWS
3139 Brownton Road
Long Community, MS 38915
Location in google Maps